ساخت و ساز در اندیشه تهران و پیشرفت آن طی سال های گذشته

منطقه اندیشه تهران به علت موقعیت مکانی مناسب و نزدیکی به پایتخت محل بسیار مناسبی برای سرریز شدن جمعیت اضافی تهران و کرج میباشد. به همین دلیل ساخت و ساز در اندیشه تهران و روند آن در سال های گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته که به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

تاریخچه ساخت و ساز در اندیشه تهران

ساخت و ساز در اندیشه تهران قبل از انقلاب اسلامی شروع شد و این روند با ساخت و ساز فاز یک این شهر شروع شد که در همان زمان هم پیشرفت قابل توجهی را در منطقه داشت. از سال ۱۳۶۷ به بعد، واگذاری قطعات زمین در متراژهای پانصد و هزار متری به فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش آغاز گردید، اما طی سالهای اخیر روند رو به رشد جمعیت مهاجر به اندیشه سبب شده‌است تا زمینها و منازل مذکور از حالت ویلایی سابق به شهرکی آپارتمان ساز جهت سکونت جمعیت رو به رشدش تبدیل گردد.
این روند همچنان ادامه داشت تا با گسترش ساخت و ساز و همینطور افزایش جمعیت در منطقه باعث استارت خوردن ساخت و ساز ها در فاز های بعدی اندیشه شد.

ساخت و ساز در اندیشه تهران و پیشرفت آن طی سال های گذشته | مرجع تخصصی مسکن کیان

مراحل شکل‌گیری:

فاز1: این فاز در واقع شهرک اندیشه نامیده شده که قبل از انقلاب عملیات طراحی و اجرائی آن شروع و پس از تکمیل و تحویل به فرمانداری و شهرداری شهریار گردید.
فاز2: طراحی این فاز در زمینی به مساحت 120 هکتار از سال 1370 آغاز و قطعات آن در دو بخش ویلائی و آپارتمانی از سال 1371 به متقاضیان واگذار گردید.
فاز3: این فاز در سال 1370 درزمینی به مساحت 360 هکتار طراحی و بر اساس کاربری مصوب در مراحل مختلف به متقاضیان واگذار شده است.
فاز 4: مساحت این فاز 330 هکتار بوده که از سال 1375 آماده سازی اراضی آن آغاز وبه متقاضیان واگذار شده است.
فاز 5: این فاز به مساحت 194 هکتار میباشد که 58 هکتار آن تحت تملک شرکت عمران اندیشه می باشد.
فاز 6: این فاز به مساحت 396 هکتار تحت تملک  اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

ورود سازندگان خوب پایتخت به منطقه اندیشهساخت و ساز در اندیشه تهران و پیشرفت آن طی سال های گذشته | مرجع تخصصی مسکن کیان

با روند خوب و رو به رشد این ساخت و ساز ها شاهد روی آوردن سازندگان پایتخت و نواحی اطراف به این منطقه بودیم ولی طولی نکشید که ساخت و ساز در این منطقه به یک رقابت جذاب تبدیل شد. زیرا تعداد بالای سازندگان باید کاهش می‌یافت و همیشه در هر میدانی فقط برترین ها هستند که باقی می‌مانند و میدان را در دست می‌گیرند.
در ادامه شاهد حضور برترین سازندگان در منطقه بودیم که همین امر باعث ساخت و ساز های بسیار خوب و سازه های استاندارد و مدرنی در منطقه داشته باشیم که اندیشه تهران را به یک شهر با اصول ساختمان سازی مدرن و طبق اصول مهندسی تبدیل کردند.

نوع ملک ساخته شده غالب در منطقه اندیشه تهران

ملک ساخته شده غالب در اندیشه تهران ساختمان و آپارتمان است. این شهر طبق آخرین اصول شهرسازی ساخته شده و به همین دلیل آپارتمان ها سازه هایی هستند که غالبا در این منطقه ساخته شده اند و امروزه به خرید و فروش میرسند. آپارتمان ها و برج های شهر اندیشه تهران ساخته دست بهترین سازندگان منطقه هستند که طبق جدید ترین اصول ساختمان سازی مدرن ایران ساخته شده اند.
آپارتمان های ساخته شده در این منطقه هم برای سکونت مناسب میباشند و هم می‌توان از آن ها به عنوان ملک اداری یا تجاری استفاده کرد که هر کدام از این نوع آپارتمان ها در موقعیت مناسب خود قرار دارند و برای آسایش حال ساکنین و هم کارکنان اداری در این منطقه تفکیک به صورت کامل انجام گرفته و هر ملکی در موقعیت خود مورد استفاده قرار میگیرد.

ویژگی ها و مزیت های ساخت و ساز در اندیشه تهران

وجود امکانات بالقوه در جهت تامین اشتغال برای ساکنان منطقه که جزو دغدغه های اصلی ساکنین این منطقه به شمار میرود. گرچه بیشتر ساکنین اندیشه تهران کارکنان و کارمندان تهرانی هستند ولی وجود امکانات برای تامین اشتغال ساکنین نیز بسیار حائز اهمیت میباشد زیرا ساکنین حال و آینده اندیشه باید بتوانند کار و شغل مناسب در نزدیک محل زندگی خود را داشته باشند.
به همین دلیل امکاناتی برای کارآفرینان و شرکت های بزرگ در این منطقه وجود دارد تا بتوان برای ساکنین منطقه اشتغال تامین کرد.

ساخت و ساز در اندیشه تهران و پیشرفت آن طی سال های گذشته | مرجع تخصصی مسکن کیان

دسترسی مناسب به شبکه های ارتباطی منطقه از جمله آزادراه تهران – کرج و شبکه راه آهن که از اصلی ترین مزیت های این منطقه میباشد. منطقه اندیشه تهران هم به کرج و هم به تهران و از جنوب نیز به مناطق دیگری متصل است و امکان رفت و آمد نیز بین این مناطق به راحتی قابل دسترسی هستند که برای سازندگانی که به ساخت و ساز در منطقه مشغولند یکی از بهترین مزیت ها به شمار میرود.
وجود ساخارهای توسعه پایدار شهری و تاسیس ارگان‌ها مانند اداره برق منطقه که در سال  1382 در فاز 3 اندیشه مستقر گردید و این شهر هم اکنون دارای 2 پست توزیع برق 63 کیلو ولت می باشد. بعد از آن اداره آب و فاضلاب نیز در سال 1389 در فاز 3 اندیشه مستقر گردید و تامین آب شهر اندیشه، توسط چاه های موجود در شهر صورت پذیرفته است و این شهر فاقد تصفیه خانه و فاضلاب شهری می باشد اما ساکنین و اهالی بومی منطقه اندیشه تهران از کیفیت و سلامت آب آشامیدنی این منطقه راضی هستند.
اداره مخابرات اندیشه در سال 1379 در فاز 3 اندیشه مستقر گردید و اداره گاز نیز در سال 1385 در فاز 3 اندیشه مستقر شد و گازکشی این منطقه نیز انجام شده و اهالی از گاز شهری استفاده میکنند. نیروی انتظامی  در سال 1379 در فاز 3 اندیشه مستقر گردید و شهرداری اندیشه در سال 1382  تاسیس شد و کلیه قسمت های واگذار شده شهر و شبکه معابر و فضای سبز به آن شرکت تحویل داده شد.
وجود امکانات لازم از نظر تامین نیازهای اولیه ساکنین با توجه به استقرار آن در مجاورت با کانون های اجتماعی و فرهنگی و تکامل یافته از جمله شهرستان های شهریار و کرج.

حال فعلی بازار ساخت و ساز در اندیشه تهران

در حال حاضر ساخت و ساز در اندیشه تهران همچنان روند رو به جلویی دارد و با پیشرفت چشم گیری در حال حرکت میباشد که بیشتر این ساخت و ساز در فاز یک اندیشه و بعد از آن در شهرک های مریم، المهدی و امید که جزو بافت جدید در اندیشه تهران به حساب می‌آیند ادامه دارد و بازار برای سازندگان برتر همچنان داغ و قابل استفاده میباشد و همچنین برای کسانی که به دنبال خرید یا رهن و اجاره آپارتمان یا ملکی در نزدیکی تهران یا کرج هستند بسیار مناسب میباشد.
ساخت و ساز در این منطقه همچنان با ساخت آپارتمان ها ادامه دارد ولی طی چند سال اخیر ورود سازه های برج و آسمان خراش ها را به دنبال داشته که از پیشرفت های ساخت و ساز در این منطقه به حساب می‌آید.

ساخت و ساز در اندیشه تهران و پیشرفت آن طی سال های گذشته | مرجع تخصصی مسکن کیان

ارتباط با سازندگان برتر اندیشه

مسکن کیان نماینده انحصاری سازندگان برتر در منطقه اندیشه تهران میباشد که آماده خدمت رسانی به شما کاربران عزیز میباشد و از برترین سازنده های منطقه که با همکاری مسکن کیان و سازندگان نام‌دار اندیشه تهران ساخته شده و در اختیار شما قرار میگیرند جهت هرگونه بازدید و یا مشاوره برای عقد هرگونه قرارداد می‌توان به عنوان مثال باغ پرنس، مجتمع مسکونی هدیش، پاسارگاد، آرمان ساز، پارسیان، پوریا و مجتمع البرز را نام برد.
مسکن کیان با فعالیت نزدیک به دو دهه و ارتباط خوب و مستمر و همچنین همکاری قابل توجه با برترین سازندگان نام آشنای منطقه اندیشه تهران میتواند به عنوان بهترین پل ارتباطی بین شما و سازندگان برتر این منطقه خدمات خود را به شما عزیزان ارائه کند تا بتوانید به راحتی به خواسته خود در زمینه املاک در اندیشه تهران برسید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

معاملات ملکی خود را در منطقه اندیشه تهران به ما بسپارید

 

خرید آپارتمان در اندیشه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *